Baník si odváží kilo

25.10.2015 19:49

Most hrál v minulé sezóně třetí nejvyšší republikovou soutěž, v níž skončil na devátém místě. Čtrnáct dní před zahájením letošního ročníku Severočeské ligy se Baník z II.ligy překvapivě odhlásil  a požádal o možnost startu v nejvyšší regionální soutěži. A protože soutěž měla lichý počet účastníků, bylo mu STK vyhověno. Náš tým ukázal mosteckým svoji kvalitu a od prvních minut vedl, v šesté minutě 23 : 3. Pak jsme trochu zpychli a dovolili hostům korigovat na rozdíl šesti bodů (3.minuta druhé čtvrtiny 32 : 26). Už to vypadalo na náš oddechový čas, ale dvě trojky za sebou Pavla Zajíce nám vrátily herní jistotu. Pak již to bylo z naší strany pohodové utkání, ve kterém všichni naši hráči zaznamenali nějaké body. Nejlepším hráčem zápasu byl Pavel Zajíc a první body v našem dresu vsítil David Jeřábek.

Další domácí utkání odehrajeme již tento pátek, tedy 30.10.2015 od 20,00 s celkem VSK Slavia TU Liberec. Vysokoškoláci jsou na posledním místě tabulky, ale v posledním svém vystoupení porazili doma překvapivě a s přehledem Litoměřice.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Baník Most 100 : 66 (27 : 12, 29 : 21, 20 : 21, 24 : 12)

SLUNETA: Zajíc 16 (3 x 3, 6/5), Pištěcký 16 (4/2), Fiala 14 (3 x 3, 2/1), Andrenacci 14 (1 x 3, 2/1), Vorlíček 13 (3/1), Feigl 11 (1/1), Vágner 5 (4/1), Výborný 5 (1 x 3), Pecina 4, Jeřábek 2 (3/0)

TH: 25/12 (48,0 %)

Most: Belimov 17 (5 x 3), Dobrečevič 15, Rosenbaum 11, Csesznok V. 9,...

TH: 23/10 (43,5%)

Rozhodčí: Anton, Doksanský